TOPLU SMS ÖNEMİ

Toplu SMS, veritabanına eklediğiniz numaralara operatör veya hizmet sağlayıcıları yardımıyla çok sayıda kısa mesaj gönderebileceğiniz bir kısa mesaj servisidir. Toplu SMS hizmeti genellikle çok sayıda telefon numarasına aynı anda veya zamana yayarak mesaj göndermek amacıyla kullanılır.

Bir işletme kısa zamanda tüm müşterilerini veya potansiyel müşterilerini bilgilendirmek, reklam yapmak, fırsatlar veya kampanyalardan haberdar etmek için toplu SMS servisinden faydalanabilir. Günümüzde daha çok internet tabanlı bildirimler almaya alışkın olduğumuz için SMS’ler kullanıcılara daha ilginç gelebiliyor ve spesifik alanlarda kullanıldığında yüksek geri dönüşler elde ediliyor.

Toplu SMS servislerinin iş dünyasında tanıtım ve pazarlamanın dışında kullanıldığı başka alanlar da var. Birçok işletme veya organizasyon kendi belirlediği özel ismi kullanarak mesaj atmak ve profesyonel marka imajını öne çıkarmak için Toplu SMS servislerinden faydalanıyor. Farkında olmadan günlük yaşantımızda kullandığımız birçok servis / hizmet ise yıllardır toplu SMS servislerinden faydalanıyor.

Bazı mobil uygulamalar, yazılımlar, web uygulamaları ve arayüzleri sıklıkla bir toplu SMS API’sinden faydalanır. Örneğin kayıt olduğunuz bir internet sitesi size doğrulama kodu veya bildirim mesajı gönderdiğinde bu mesaj toplu sms hizmeti ve SMS API’sı yardımıyla cihazınıza ulaştırılır. Gündelik yaşantınızda toplu SMS’lerden nasıl faydalandığınız göz önünde bulundurduğunuzda bankalardan sıradan işletmelere kadar toplu SMS’in tüm dünyada yaygın biçimde kullanıldığı gerçeğiyle yüzleşebilirsiniz.Toplu SMS Ne için Kullanılır?

Farklı iş modellerine göre Toplu SMS’in kullanım amacı veya şekilleri farklılık gösterebilir. Her sektör kendince toplu SMS servislerinden farklı amaçlar için yararlanabilir. Genelde bir şirket veya işletmenin toplu SMS servisine ihtiyaç duymasının ardında yatan nedenler şunlardır;

  • Pazarlama / promosyonla ilgili mesajlar
  • İlham / motivasyon mesajları
  • Yenilikler / güncellemeler
  • Önemli ve acil duruyurular
  • Videolara, web sitelerine ve diğer bağlantılara ilgi çekmek, tıklama elde etmek
Paylaş