SABİT NUMARA TAŞIMA

Abonenin numarasını değiştirmeden hizmet aldığı işletmeciyi , bulunduğu fiziksel konumu ve/veya aldığı hizmetin türünü değiştirebilmesi anlamına gelmektedir. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu bünyesinde kurulu bulunan Numara Taşınabilirliği Sistemi (NTS) 9 Kasım 2008 tarihinde saat 00:01 itibariyle kullanıma açılmıştır. Numara taşıma talepleri ilgili operatör işletmecileri tarafından NTS'ye iletilmekte ve mevzuat çerçevesinde gerekli işlemler yapılmaktadır. Sabit hatlarda numara taşınabilirliği uygulaması 10 Eylül 2009 tarihi itibariyle başlatılmıştır.

444 numaralar hariç 0212,0312,0224 gibi coğrafi alan kodlarına sahip tüm İllerimizdeki PSTN, ve ISDN (PIR) numaralar taşıma hizmetinden yararlanabilir, Sabit numara taşıma işlemini Mobil telefon numaranızın taşınma işlemi ile aynı değerlendirebilirsiniz.
Neden Taşımalıyım?
Sabit telefon hatlarınızı numaranız değişmeden Tescom Telekom üzerine taşıyarak aylık telefon faturalarınızı %75’e varan oranda azaltabilirsiniz. Taşıma işlemleri sırasında kesintiye uğramaz ve extra maliyetler ile karşılaşmazsınız. VoIP numara ile çalışan gelişmiş özelliklere sahip yeni nesil IP numaralar kullanırsınız.Numara Taşıma İşlemi İçin Gerekli Evraklar


Bireysel Aboneler Kurumsal Aboneler
Abone Başvuru Formu Abone Başvuru Formu
Abonelik sözleşmesi Abonelik sözleşmesi
Bireysel numara taşıma formu Kurumsal numara taşıma formu
Kimlik fotokopisi Yetkili kimlik fotokopisi
Adres beyanı(kimlik üzerine yazı ile) Yetkili imza sirküleri
  Vergi levhası
  Ticaret sicil gazetesiTescom Telekom’a Numaranız taşındığı andan itibaren artık VOIP Ses Hizmeti teknolojisini kullanılarak hizmet verilir. Taşınan sabit numaranız internet üzerinden hizmet vereceği için ip tabanlı bir yapıya (Ip Santral, Ip Telefon, PC-kulaklık vb.) sahip olmanız gerekir. Bireysel kullanıcılar için taşınan numaranızı mobil numaranıza yönlendirebilirsiniz. Bu durumda taşınan sabit numaranıza gelen çağrılar direkt olarak yönlendirilen numaraya gelecektir.

  • Sahip olduğunuz numaranız değişmeden ve lokasyon bağımlılığı olmadan kullanabilirsiniz.
  • Numara taşımanın herhangi bir taşıma, kurulum ve abonelik ücreti yoktur. İlk kullanım maliyeti sıfırdır.
  • Aylık sabit ücret uygulaması yoktur. Tamamen ücretsiz bir servistir.
  • Numaranızı taşımanızla birlikte eski operatörünüze olan tüm fiziksel ve ticari bağlantınız kesilir. Dolayısıyla eski operatörünüz artık hiçbir şekilde faturalama yapamaz ve eski operatörünüzün lokasyonunuza gelen telefon hattı kesilir.
  • Taşıdığınız tek bir numara üzerinden eş zamanlı sınırsız çağrı alabilirsiniz. (İnternet bant genişliğinize bağlı olarak.)
  • Farklı projeleriniz için birden fazla numara taşıyabilirsiniz. Taşıdığınız numaralar aranan numaranız bilgisi eşliğinde (CLD) mevcut hesabınıza yönlendirilir. Böylelikle santralinizde aranan numaranıza göre senaryolar oluşturabilir, santralinizde birden fazla proje çalışabilirsiniz.
  • Numaranızı Tescom Telekom’a taşıma süreci içerisinde kesinlikle kesintiler oluşmamaktadır.
Paylaş